Strona główna » Szkolenia otwarte » BAJECZNE CZYTANIE – TECHNIKI GŁOŚNEGO CZYTANIA
BAJECZNE CZYTANIE – TECHNIKI GŁOŚNEGO CZYTANIA -
Warsztat praktyczny emisji głosu, technik improwizacji teatralnych i sposobu posługiwania się głosem w pracy z dziećmi
Termin
11 lutego 2023r.
Godz.
10.00 - 15.00
Szkolenie stacjonarne , Warszawa
Cena: 190 zł
Cena zawiera materiały szkoleniowe PDF, książkę BAJKA SERCEM PISANA
Informacje i zapisy:
tel. 608 160 700

Cena obejmuje:
Materiały szkoleniowe PDF
Materiały szkoleniowe i książka BAJKA SERCEM PISANA
BAJECZNE CZYTANIE – TECHNIKI GŁOŚNEGO CZYTANIA – Warsztat praktyczny emisji głosu, technik scenicznych i sposobu posługiwania się głosem w pracy z dziećmi. To autorski program skierowany do nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczycieli w żłobkach, nauczycieli świetlicy oraz rodziców.
Czytanie dzieciom jest nieodłącznym elementem pracy nauczyciela w przedszkolu, żłobku, w świetlicy. Najważniejszym zadaniem, jakie ma do spełnienia nauczyciel, poza realizacją zadań edukacyjnych i wychowawczych, określonych w podstawie programowej, jest właśnie rozwijanie zainteresowań czytelniczych swoich wychowanków.
Głośne czytanie wszechstronnie wpływa na dziecko, uczy myślenia, rozwija słownictwo, pamięć i wyobraźnię, zbliża, uczy wartości, doskonali umiejętności językowe, wzbogaca słownictwo i kładzie podwaliny pod przyszłe sukcesy w pisaniu i mówieniu. Podczas głośnego czytania u dzieci rozwijają się zdolności koncentracji i chęć poznawania świata.
Podczas szkolenia zostanie przedstawiony sposób czytania, opowiadania, który ma wpływ na wszystkie zmysły dziecka. Przedstawiamy technikę czytania i opowiadania, która sprawi, że uwaga dziecka w pełni skupi się na treści przedstawianego utworu, sposób, dzięki któremu dziecko staje się jednocześnie widzem i aktorem.
RAMOWY PROGRAM SZKOLENIA:
- Książka – inspiracja i źródło pomysłów
2. Czytanie i opowiadanie bajek – sposób na budowanie umiejętności poznawczych i rozwój emocjonalny u dzieci w wieku przedszkolnym
3. Wybór bajek do indywidualnego i grupowego opowiadania i czytania
4. Rozwijanie percepcji słuchowej u dzieci
5. Doskonalenie spostrzegawczości i pamięci wzrokowej
6. Zadania sceniczne w planie żywym i plastycznym
7. Sposoby na „ożywienie” tekstu literackiego
8. Elementy dramy i pantomimimy w pracy z dziećmi
9. Sposoby na utrzymanie uwagi i koncentracji u dzieci
10. Aranżacja przestrzeni do czytania
11. Rola rekwizytów w aktywnym czytaniu
12. Czytanie wielowymiarowe i wielozmysłowe
13. Fonacja, artykulacja i dykcja, a jakość i moc głosu
14. Natężenie głosu i jego siła – gdzie leży złoty środek?
15. Artykulacja i intonacja – portret mówcy
16. Ćwiczenia praktyczne – gimnastyka dla języka, łamańce językowe, ćwiczenia poruszające
17. Barwa głosu, ton głosu- jak dostosowywać ją do wypowiadanej treści?
18. Rytm mowy, akcent i pauza – interesujący narrator
Trener
Trener – Katarzyna Kasprzyk
Dyplomowany pedagog z zakresu emisji głosu, Coach, trener z dwunastoletnim stażem, wykładowca akademicki. Absolwentka Studiów Podyplomowych Public Relations i Komunikacja Strategiczna w firmach Szkoły Głównej Handlowej, kwalifikacyjnych Studiów Podyplomowych Emisja głosu Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie oraz Coaching w życiu i biznesie WSM w Warszawie. Wykładowca akademicki przedmiotów: Emisja głosu dla nauczycieli, coaching i rozwój, wystąpienia publiczne, kompetencje psychologiczne i negocjacyjne w organizacjach. Jako trener specjalizuje się w szkoleniach rozwijających, skierowanych do nauczycieli, trenerów z zakresu umiejętności komunikacyjnych, emisji głosu, wystąpień publicznych z wykorzystaniem technik aktorskich i autoprezentacji. Doświadczenie trenerskie nabywała biorąc udział w wielu projektach europejskich, jak również we współpracy z partnerami biznesowymi. Autorka programów coachingowych, rozwijających kwalifikacje zawodowe i osobiste m.in.: Warsztat mówcy – czyli siła głosu, Autoprezentacja nauczyciela i trenera oraz projektu Centrum Aktywności Zawodowej i Coachingu. Absolwentka wielu kursów: trenerskich, metodyka nauczania, dydaktyka dorosłych, kompetencje psychologiczne. Animatorka kultury, wielokrotna laureatka ogólnopolskich festiwali piosenki. Współpracując z wybitnymi artystami filmu i estrady brała udział w wielu spektaklach, widowiskach teatralnych i estradowych. Prywatnie – mama trzyletniego Antosia.
Najbliższe

WEBINAR
BAJKOTERAPIA i BAJECZNE WARSZATY - ELEMENTY SCENICZNE I POSŁUGIWANIE SIĘ GŁOSEM W OPOWIADANIU I CZYTANIU BAJEK DZIECIOM
5 listopada 2023r.,godz. 15.00-18.00
(Niedziela)

BAJECZNE CZYTANIE - TECHNIKI GŁOŚNEGO CZYTANIA – Warsztat praktyczny emisji głosu, technik improwizacji teatralnych i sposobu posługiwania się głosem w pracy z dziećmi.
(Szkolenie na zamówienie dla Rad Pedagogicznych)